Для батьків

 



10 безкоштовних ресурсів

 для вивчення англійської

BBC Learning English - можливість вивчати британську англійську мову з рівня lower intermediate (нижче середнього). Безліч напрямків, відео та аудіо матеріалів з текстівкою і транскрипцією. Один з розділів присвячений конкретно для роботи над вимовою. Курс 6 Minute English - шестихвилинні ролики на різні теми один з найпопулярніших серед користувачів.

Livemocha - це справжнісінька соціальна мережа для вивчаючих іноземні мови. Livemocha - спільнота ентузіастів: вчителі, лінгвісти і, звичайно, всі хто просто вивчає іноземну мову. Члени спільноти допомагають один одному вчитися. Виконали завдання - носії мови виправлять помилки. Також є практика обміну текстовими повідомленнями. Відео або аудіо-чат забезпечать кращу практику. Можете знайти напарника: ви вчите англійську, а йому допомагаєте у вивченні російської і все це в режимі реального часу.

Bussu. На цьому ресурсі теж можна знайти англомовного співрозмовника, до речі, крім англійської та російської тут можна вивчати ще 10 мов. На ресурсі велика кількість уроків для запам’ятовування лексики, постановки вимови та інших аспектів вивчення мови. Також, як і на Livemocha, ваші вправи перевірятиме носій мови, а ви, у свою чергу, його. Добре опрацьовано додаток для iOS та Android.

LinguaLeo - напевно, самий захоплюючий ресурс як для дорослих, так і для дітей. Величезна бібліотека відео, аудіо і текстових матеріалів. Тематичні курси, особистий словник з озвученням. Набір тренувань: аудіювання, кросворди, переклад слів. Нудьгувати не доведеться. З журналу розвитку ви можете дізнатися свій реальний і можливий прогрес у вивченні мови. Випущені програми для iOS і Android - займатися можна в будь-який час і де завгодно.

Duolingo - сайт сподобається навіть дітям. Пропонуються численні письмові уроки та диктанти. Розділ для практики вивченої лексики, за один курс ви можете вивчити до 2000 слів. У міру проходження уроків користувачі паралельно допомагають переводити веб-сайти та інші документи. Крім сайта існують програми для iOS і Android.

ESLPod - жива американська англійська мова, багато подкастів, які охоплюють всі сфери життя, завжди присутній гумор. Лексика за рахунок методу подачі досить легко засвоюється і закріплюється.

Lang8 - ви можете опублікувати для перевірки будь-який матеріал: твір, запис для блогу чи домашнє завдання. Все це буде перевірено носіями мови, зареєстрованими на сайті. У подяку, ви можете перевіряти їх вправи з російської мови.

Engvid - відеоуроки англійської мови. Усі записи розділені за категоріями в залежності від рівня знання мови і об’єднані за тематикою - можна дивитися уроки для підготовки до іспитів або уроки, що пояснюють конкретні аспекти граматики.

Exam English
 - це супер сайт для тих, хто готується до міжнародних мовних іспитів IELTS, TOEFL та до інших. Також ви зможете пройти онлайн тести і визначити свій рівень англійської на даний момент.

Loyalbooks - має більше 7000 безкоштовних аудіокниг англійською мовою. Завантажуйте вподобану книгу, слухайте в дорозі на роботу, додому, в будь-яку вільну хвилину і вчіть мову.

 

Формуємо у дитини бажання вчитися


Відсутність бажання та інтересу у дітей вчитися, отримувати знання – проблема, що непокоїть багатьох батьків.
Дехто пропонує ставити в приклад сьогоднішніх успішних людей, олігархів, лякає роботою двірником і вантажником, а хтось упевнений, що інтерес дитини до навчання залежить від вчителів і психологів. Інші ж пропонують радикальні способи вирішення цього питання: покарання за погані оцінки, позбавлення комп'ютера, телефону, прогулянок, спілкування з друзями.

Зароджується мотивація зовсім не в школі, а набагато раніше - ще в дитячому віці в домашніх умовах. Саме батьки розвивають в дитині бажання пізнавати нове і формують бажання вчитися. Підсумком формування мотивації до навчання є шкільна успішність. Але для багатьох школярів та їхніх батьків час, відведений для виконання домашніх завдань, стає щоденним випробуванням. Батькам доводиться багато раз закликати дитину сісти за уроки. Дитина не отримує задоволення від навчання, перебуваючи під постійним тиском дорослих і, як наслідок, повністю втрачає інтерес і бажання вчитися.

Дорослі часто говорять дітям про те, що не «будеш вчитися - станеш двірником». Така далека перспектива ніяк не впливає на мотивацію до навчання. Дитину цікавить найближча перспектива. Труднощі в навчанні формують небажання вчитися у тих, кого батьки не привчили їх долати. Як правило, такі діти не люблять вчитися. Причиною відсутності мотивації може бути і минулий невдалий досвід (два рази не вийшло, втретє не буду і намагатися). Батькам необхідно вчити дитину «не здаватися», а продовжувати прагнути успіху, вірити в себе та свої сили і тоді результат не змусить себе чекати.

У процесі навчання для дитини важливим є батьківський контроль і врахування індивідуальних особливостей дитини: коли краще сісти за уроки, які завдання виконувати в першу чергу, коли робити паузи та ін. Іноді дитина не вміє працювати з текстом - вчіть виділяти головну думку, переказувати її. Якщо не вдається сісти за уроки вчасно - привчайте до самоконтролю.

Важливо створювати для дитини зону найближчого розвитку, а не виконувати те, що можна (хоча і з труднощами) зробити самостійно. Наприклад, не треба показувати, як справитися із задачею, вирішуючи її замість дитини, а краще створити таку ситуацію, коли хоча б частину завдання виконує дитина. «Ти намагався, молодець. Але ти допустив дві помилки. Знайди їх». Такий процес триваліший, але більш правильний.

Питання матеріального заохочення дітей за гарне навчання батькам слід вирішити для себе самостійно. А ось заохочувати дітей за гарне навчання спільними походами (в цирк, на каток, в боулінг) цілком прийнятно, крім того попутно батьками вирішується ще одне важливе завдання: цікаве спілкування зі своєю дитиною, задоволення потреби дитини бути частиною сімейної системи.

Не очікуйте негайних успіхів - зніміть з цього приводу «рожеві окуляри». Можуть бути падіння, «топтання» на місці. Але якщо ви будете послідовно і систематично працювати над питанням підвищення навчальної мотивації своєї дитини, то неодмінно буде зліт.

Дуже важливий у навчальній діяльності та формуванні у школяра бажання вчитися є навик самоконтролю. Адже не секрет, що багато помилок у дітей виникають через неуважність. І якщо дитина навчилася перевіряти себе після того чи іншого виду діяльності, кількість помилок різко скорочується - а якщо помилок менше, то і мотивації до нових досягнень стає більше. Пограйте разом дитиною в ігри, у яких слід перевірити ваші знання.

Основне завдання батьків - це не просто закласти в голову дитини мотиви, а створити такі умови, таку обстановку, в яких дитині самій захочеться вчитися.

Корисні поради


Якщо Ви будете хоча б раз на тиждень перечитувати цей список, то взаємини з Вашими дітьми можуть вийти на абсолютно інший  рівень якості.

  1. Дітей вчить те, що їх оточує.
  2. Якщо дитину часто критикують - вона вчиться засуджувати.
  3. Якщо дитину часто хвалять - вона вчиться оцінювати.
  4. Якщо дитині демонструють ворожість - вона вчиться битися.
  5. Якщо з дитиною чесні - вона вчиться справедливості.Якщо дитину часто висміюють - вона вчиться бути несмiливою.
  6. Якщо дитина живе з почуттям безпеки – вона  вчиться вірити.
  7. Якщо дитину часто ганьблять - вона вчиться відчувати себе винуватою.
  8. Якщо з дитину часто погоджуються  - вона вчиться добре до себе ставитися.
  9. Якщо до дитини часто бувають поблажливі - вона вчиться бути терплячою.
  10. Якщо дитину часто підбадьорюють - вона набуває впевненостi  у собі.
  11. Якщо дитина живе в атмосфері дружби і відчуває себе необхідною - вона вчиться знаходити в цьому світі любов.
  12. Не кажіть погано про дитину - ні при нiй, ні без неї.
  13. Концентруйтесь на розвитку хорошого в дитині, i в результатi  поганому не залишатиметься місця.
  14. Будьте активні в підготовці середовища. Проявляйте постійну ретельну турботу про нього. Показуйте місце кожного розвиваючого матеріалу і правильні способи роботи з ним.
  15. Будьте готові відгукнутися на поклик дитини, яка вас потребує. Завжди прислухайтеся і відповідайте дитині, яка звертається до вас.
  16. Поважайте дитину, яка зробила помилку і зможе зараз або трохи пізніше виправити її, але негайно суворо зупиняйте будь-яке некоректне використання матеріалу  і  будь-яку дію, що загрожує безпеці самої дитини або інших дітей.
  17. Поважайте дитину, яка відпочиває чи спостерiгає  за роботою інших, або розмірковує про те, що вона зробила  або збирається зробити.
  18. Будьте невтомнi i наполегливi, по'яснюючи дитині те, чого раніше вона  зрозуміти не могла - допомагайте дитині освоювати не освоєне раніше, долати недосконалість. Робіть це, наповнюючи навколишній світ турботою, стриманістю і тишею, милосердям і любов'ю. Будьте готові допомогти дитині, яка знаходиться в пошуку, і будьте непомітними  для тієї дитини, яка вже все знайшла.
  19. У поводженні з дитиною завжди дотримуйтеся кращих манер - пропонуйте їй найкраще, що є у вас самих.

Як виростити дитину щасливою! 10 порад від щасливих батьків.


1. Гумор та позитивні емоції в сім’ї.
Коли дома панує весела, гумористична атмосфера, дитині легше адаптуватися в суспільстві, він швидше знаходить нових друзів та переживає стресові ситуації. У дітей краще розвинута фантазія та творчі здібності. Дозвольте собі побути клоуном або улюблений дитячим персонажем, щоб Ваші діти почувались насправді коханими та щасливими.

2. Скажіть НІ агресії в сім’ї.

Не показуйте своєї переваги над дитиною. Навіть, якщо дитина нашкодила або у Вас нема настрою, просто посміхніться їй, й тихенько скажіть те, що потрібно. Не кричіть, не в якому разі не бийте дітей. Всі негативні дії з Вашого боку згодом відобразяться в поведінці Вашої дитини.

3. Не звинувачуйте себе.

Здатність прощати себе і не корити за помилки - це дуже важливий навик, який допомагає людині впоратися з багатьма труднощами. Потрібно вміти керувати думками та емоціями, не дозволяти собі піддаватися їхньому впливу, але й не стримувати їх. Гуманність по відношенню до себе - це стан, коли ви усвідомлюєте, що відчуваєте труднощі, але ставитеся до себе з добротою і налаштовуєтеся на виправлення ситуації. Батькам стане у нагоді такий навик в питаннях, пов'язаних з вихованням і вони можуть показати хороший приклад своїй дитині.

4. Не тримайте.

Не потрібно надто опікуватись над дитиною, повсюди стежити за нею, та контролювати, особливо, коли дитині вже 16-18 років 
Краще допоможіть дитині особисто приймати важливі рішення та самостійно вирішувати власні проблеми.

5. Бережіть свою сім’ю.

Багато уваги приділяйте збереженню почуттів між татом та мамою. Не дозволяйте собі сваритися при дитині. Дослідження показали, що якщо між батьками негаразди, дитина погано спить й переживає великий стрес.
6. Зберігайте душевну рівновагу.
Якщо у Вас депресія, намагайтеся по скоріше вийти з цього стану. В цьому Вам допоможе Ваша щаслива дитина, друзі, позитивні емоції. Діти дуже добре відчувають душевний стан батьків, й переживають разом з ними.

7. Мами, любіть своїх синів.

Будуйте довірчі відносини між батьками та дітьми, зробіть все можливе, щоб діти в першу чергу звертились за допомогою чи порадою до своїх батьків, а не до чужої особи.
8. Не сваріть за зухвалість.
Не потрібно засмучуватися, якщо Ваша дитина Вам грубить і огризається. Переконайте себе в тому, що таким чином Ваша, вже доросла дитина, зможе захистити себе в суспільстві. Навпаки, відповідайте дитині ввічливо та спокійно, згодом Він обере для себе кращий тип спілкування.

9. Не намагайтесь виховувати ідеальну дитину.

Ідеальних людей не буває! Так само не буває ідеальної дитини чи манери виховання. Просто любіть свою дитину, приділяйте багато часу її розвитку, вивчайте мови, мандруйте, займайтесь спортом всією родиною.

10. Кожна дитина – індивідуальність!

Не потрібно свою дитину ставити в якісь рамки, виховувати згідно видуманим стандартам. Якщо Ваша дитина хоче малювати – дайте їй таку можливість, якщо хоче грати з тваринами – не потрібно їй постійно показувати букви та цифри, якщо хоче вивчати материки та океани – не варто змушувати вивчати хімічні елементи. Особливо в ранньому віці дайте можливість обирати цікаве для себе зайняття.

І головне – будьте щасливі! Коли щасливі батьки – щаслива та усміхнена дитина!



Заохочення й покарання дітей


Чи потрібно карати або заохочувати дітей - один з найбільш важливих питань для батьків. Спостерігаючи за багатьма сім’ями, можна побачити де на дітей рушиться дуже багато щедрості або навпаки багато гніву і покарань.
І все ж, заохочення і покарання звичайно ж потрібні. Тільки виеористовувати їх потрібно вміло. Карати дитину потрібно тоді, коли це дійсно потрібно, коли дитина дійсно завинила. Але при цьому, дуже важливий сам спосіб покарання, він ні в якому разі не повинен бути фізичним і принижувати дитину. Необхідно навчитися бачити за кожним вчинком дитини його спонукальні причини, постаратися зрозуміти, чому він вчинив так, а не інакше.

Заохотити дитину так, щоб це було дійсно на користь його вихованню та розвитку, дуже непросто. Тому що потреби дітей складаються не в отриманні нової іграшки, а в увазі до їх внутрішнього світу, в зацікавленому спілкуванні з ними.

Ефективним заохоченням має бути постійне і обов'язково супроводжуватися поясненням, порівнянням минулих і справжніх досягнень учня. Необхідно звернути увагу дитини на те, що успіх у роботі залежить від його власних зусиль.

Неефективне заохочення здійснюється від випадку до випадку. Не потрібно порівнювати результати дитини з результатами інших дітей. Дуже часто буває, що дорослі вторгаються в процес роботи, не дають дитині зосередитися, тим самим заважаючи йому розвиватись й робити справи самостійно.

Тільки разом зі школою можна добитися бажаних результатів у вихованні та навчанні дітей. Вчитель - перший союзник і друг вашої сім’ї. Вмійте вислухати вчителя і зрозуміти, що потрібно від самих батьків і учня.
Щодня цікавтеся навчальними успіхами дитини, питаючи, що він діз-нався нового, чого навчився, а не тільки, яку оцінку отримав.

Намагайтеся уважно слухати розповіді дитини про себе, про школу, про його друзів, живіть інтересами своєї дитини.

Будьте обережні, як і з заохоченням так і покаранням своїх дітей. Ваше не правильне рішення і не розуміння дитини може заповниться йому на довго.



Поведінка дитини залежить від виховання


Незалежно від норм та аспектів сучасного світу, дитяче виховання завжди  залишається основою становлення нової особистості та нового члена суспільства.
В теорії всі батьки так чи інакше підсвідомо володіють навичками виховання, проте на практиці це не завжди проявляє себе в позитивному напрямку.
Правильне виховання являє собою не тільки фізичний догляд та навчання елементарним навичкам, але й емоційний ріст та здоров’я, за допомогою яких з часом сформується сильна та психологічно стабільна особистість. Велику роль також відіграє вміння передати, що таке добро та зло, підготувати до несправедливості та інших  досить важких та суперечливих аспектів сучасного життя, коли навіть доросла людина може розгубитись.

Від правильного та коректного виховання залежить і поведінка дитини в дорослому віці, її життя, вибраний шлях, успішність тощо. Не можна нехтувати майбутнім своєї дитини чи покладатись лише на власну інтуїцію та вичитане у книжках.

Існує безліч порад та методів виховання дітей на основі дитячої психології, але, на жаль, не всі з них приносять користь. Бувають випадки, що ті чи інші методи можуть вплинути на емоційну стабільність та викликати замкнутість дитини, розвинути фобії, закласти неправильні уявлення про ті чи інші речі. Можна розглянути основи, на яких ґрунтується виховання, та за допомогою яких можна вплинути на здоровий розвиток дитини. Ці основи є елементарними діями, але досить часто батьки забувають про них, пускаючи виховання на самоплив.

На перших порах основою виховання є увага та любов. Саме ці якості допоможуть дитині розвинути хорошу думку про себе та оточуючих її людей. Відсутність уваги та любові може погано відбитись на майбутньому психологічному та емоційному здоров’ї дитини, а також вплинути на формування поганого характеру та звичок. Також необхідно якомога більше спілкуватись з дітьми на різноманітні теми. Навіть якщо дитина зовсім маленька і ще не розуміє сказаного, то її підсвідомість буде сприймати всю інформацію, яку в подальшому вона зможе застосувати. Рекомендується грати з дітьми в різноманітні ігри, особливо в ті, які розвивають логіку, кмітливість та увагу. Завдяки цьому дитина зможе в майбутньому досягнути успіхів у багатьох сферах.


Як показує практика, то залучання дітей в різноманітні гуртки та секції досить позитивно впливає на розвиток та самооцінку, так як вдосконалення індивідуальних навичок приводить до підвищеного інтересу зі сторони оточуючих. Саме ця увага і є стимулюючим фактором в подальшому розвитку. Залучення необхідно проводити з самого дитинства, так як саме в цьому періоді дитина всім цікавиться, що дає змогу правильно скоректувати її шлях до розвитку. Ще одним з прикладів є практика читання різної літератури. Саме ці навички розвивають загальне самопізнання, пізнання оточуючого світу та допомагають дітям сформувати свою власну думку на рахунок навколишнього.

В періоді становлення треба стати для дитини не тільки батьками, але й наставниками. Якщо, з тих чи інших причин, виникає необхідність крикнути або наказати, то необхідно це робити так, щоб не  образити дитину, а постаратися пояснити, що вона зробила не так. Тому, що сварки та крики негативно впливають на психологічний стан дитини. Будь-яку ситуацію можна розібрати спокійно та врівноважено, вказати дитині на помилки та переконатись, що вона їх не зробить в майбутньому.

При вихованні необхідно пам’ятати, що кожна дитина бере приклад зі своїх батьків, рівняється на них. Всі вчинки, здійсненні дорослими вона вважає істинно правильними та незаперечними. Тому потрібно досить уважно підійти до розвитку та становлення особистості дитини, так як саме від батьків залежить, який характер чи звички будуть притаманні їхній дитині. У більшості випадків саме погані приклади формують з них емоційно нестабільних людей, вчинки яких досить часто мають негативний характер. Виховання – це робота не тільки над становленням майбутнього члена суспільства, але й над собою, так як всі вчинки та дії батьків можуть відобразитись на ній в майбутньому та відбитись на психологічній стабільності.

1 коментар:

  1. Спасибо за список сервисов, очень полезная подборка для самостоятельного изучения языка. Я сейчас учусь онлайн на курсах английского в школе EnglishPapa https://englishpapa.ru/ и с удовольствием воспользуюсь вашими рекомендациями.

    ВідповістиВидалити